71543409 2460426470913652 1791243632947232768 n

Rekreační, sportovní a školící středisko HUTĚ RESORT (dále jen RS Hutě Resort) bylo postaveno začátkem 80.let 20. století jako specializované zařízení pro dětskou rekreaci podniku ČKD Lokomotivka. Největší slávy dětských táborů zažilo středisko koncem 80. a začátkem 90. let, kdy nebyly vyjímkou tábory čítající až 250 dětí. Na ploše přibližně 28.700 m2 byly tehdy umístěny i stany s podsadou. Po roce 2000 došlo k útlumu organizování dětských akcí. Od roku 2004 se už žádný tábor nekonal a přibližně od roku 2010 dokonce areál nebyl využíván vůbec. Současný majitel, který právě v době největší slávy jezdil na dětské tábory jako vedoucí a zástupce hlavního vedoucího, vykoupil veškeré budovy a stavby v areálu od posledního vlastníka v listopadu 2018 a začal hned s rekonstrukcí.

Náš areál najdete v CHKO Brdy v nadmořské výšce 600 m v blízkosti městské části Rožmitálu pod Třemšínem, nedaleko Hutí pod Třemšínem. Areál je umístěn na Podhénské louce uprostřed hlubokých lesů lesů. Je skvěle situovaný pro turistické výlety do nekonečných Brd či prohlídek památek a muzeí v širokém okolí. Z našeho areálu lze jezdit do Prahy, Plzně, Českých Budějovic, atd. Areál po rekonstrukci bude opět zařízený pro pořádání letních dětských táborů, škol v přírodě, seznamovacích akcí, firemních akcí, rodinné rekreace, svateb, atd. 

Lůžková kolaudovaná kapacita objektu je 240 osob ve zděné budově - penzionu a dřevěných chatkách. Stravování je zajištěno vlastní kuchyní v hlavní budově, kde se kromě jídelny nachází i restaurace. Jídelnu je možné přizpůsobit jako učebnu, posezení nebo prostor pro cvičení yógy s neopakovatelným výhledem do lesů a atmosférou.

RS Hutě Resort je v provozu v měsících duben až říjen a po dohodě s majitelem i v průběhu roku, zejména víkendy a Silvestra.

UBYTOVÁNÍ

K dispozici máme:

80 lůžek ve 20 čtyřlůžkových pokojích v penzionu
100 lůžek ve 25 čtyřlůžkových chatkách, které jsou po rekonstrukci s novým vnitřním vybavením.

 

RS Hutě Resort večer

RS Hutě Resort chatky

Popis lokality
Středisko najdete po cestě z Hutí na samotě v krásné přírodě Brdských lesů. Vedle areálu teče potok Skalice. Nejbližší městečko Rožmitál pod Třemšínem je vzdáleno cca 5 minut jízdy autem.  V Rožmitále najdete celou infranstrukturu jako obchody, poštu, atd. Až do areálu vede zpevněná asfaltová cesta, bezproblémová i pro autobusy. V naší místní kavárně-restauraci si budete moci dát lahodnou kávu či pivo a nebo se napít nealko nápojů a něco malého k snědku.

Přímo v areálu se nachází velký bazén (v rekonstrukci) 25mx10m se zázemím - WC a šatny. Pokud někdo dá přednost přírodnímu koupání, tak nedaleko asi 10 minut chůzí se nachází Velký kotelský rybník. 

K dispozici je i místo na velký táborák pro opékání buřtů a zpívání za doprovodu kytar i jiných hudebních nástrojů.

Lokalita 1

82140919 1018043301897580 22403687582269440 n

Stravování
V rámci rekreace nebo táborů se podává jídlo pravidelně až 5 x denně. V případě dětských táborů bude podporován také pravidelný pitný režim. Podle počasí plánujeme připravovat pro děti celý den dostatečné množství studených i teplých nápojů. Plánujeme se samozřejmostí vařit i bezlepkovou i vegetariánskou stravu. Pro tzv. Yoga Retreat akce chystáme i veganská překvapení :-).

Sociální zařízení
Po ukončení rekonstrukce budou ve zděných budovách i na místech v umyvárnách a sprchách po celý den teplá voda.

Hřiště
V rámci ukončené rekonstrukce bychom chtěli nabídnout na ploše 28.700 m2 sportoviště na všestranné vyžití. Rádi bychom nabídli prostor pro konání volejbalových a tenisových turnajů, dále turnajů a zápasů v minikopané. Pokud by nám přálo štěstí, rádi bychom nabídli i povrch pro florbalové soustředění. Každopádně je areál ideální na trénink fyzické kondice či cyklistiku i ve špatném počasí, protože lesní cesty jsou zpevněné a asfaltové, takže je možné běhat a jezdit mnoho a mnoho kilometrů v nadmořské výšce 600m i v dešti.

Dostupnost
40 min z Plzně (po silnici č.19)
70 min z Prahy (dálnice D4, exit Příbram)
90 min z Českých Budějovic (na Písek, silnice č.4)