IMG 5510 V4

Rekreační, sportovní a školící středisko HUTĚ RESORT (dále jen RS Hutě Resort) má za sebou třetí sezonu a věříme, že úspěšně. Radost máme zejména ze skutečnosti, že rekonstrukce areálu se konečně blíží ke konci a počítáme s tím, že v roce 2023 základní rekonstrukci ukončíme a přejdeme k více detailním změnám v areálu.

Náš areál najdete v CHKO Brdy v nadmořské výšce 600 m v blízkosti městské části Rožmitálu pod Třemšínem, nedaleko Hutí pod Třemšínem. Areál je umístěn na Podhénské louce uprostřed hlubokých lesů lesů. Je skvěle situovaný pro turistické výlety do nekonečných Brd či prohlídek památek a muzeí v širokém okolí. Z našeho areálu lze jezdit do Prahy, Plzně, Českých Budějovic, atd. Areál po rekonstrukci bude opět zařízený pro pořádání letních dětských táborů, škol v přírodě, seznamovacích akcí, firemních akcí, rodinné rekreace, svateb, atd. 

Lůžková kolaudovaná kapacita objektu je 240 osob ve zděné budově - penzionu a dřevěných chatkách. Stravování je zajištěno vlastní kuchyní v hlavní budově, kde se kromě jídelny nachází i restaurace. Jídelnu je možné přizpůsobit jako učebnu, posezení nebo prostor pro cvičení yógy s neopakovatelným výhledem do lesů a atmosférou.

RS Hutě Resort je v provozu v měsících duben až říjen a po dohodě s majitelem i v průběhu roku, zejména víkendy a Silvestra.

UBYTOVÁNÍ

K dispozici máme:

80 lůžek ve 20 čtyřlůžkových pokojích v penzionu
100 lůžek ve 25 čtyřlůžkových chatkách, které jsou po rekonstrukci s novým vnitřním vybavením.

 

 

 

Popis lokality
Středisko najdete po cestě z Hutí na samotě v krásné přírodě Brdských lesů. Vedle areálu teče potok Skalice. Nejbližší městečko Rožmitál pod Třemšínem je vzdáleno cca 5 minut jízdy autem.  V Rožmitále najdete celou infranstrukturu jako obchody, poštu, atd. Až do areálu vede zpevněná asfaltová cesta, bezproblémová i pro autobusy. V naší místní kavárně-restauraci si budete moci dát lahodnou kávu či pivo a nebo se napít nealko nápojů a něco malého k snědku.

Přímo v areálu se nachází velký bazén (v rekonstrukci) 25mx10m se zázemím - WC a šatny. Pokud někdo dá přednost přírodnímu koupání, tak nedaleko asi 10 minut chůzí se nachází Velký kotelský rybník. 

K dispozici je i místo na velký táborák pro opékání buřtů a zpívání za doprovodu kytar i jiných hudebních nástrojů.

IMG 5563 v3 

 

 

IMG 5561 v3

 

IMG 5515 v3

 

Stravování
V rámci rekreace nebo táborů se podává jídlo pravidelně až 6 x denně. V případě dětských táborů bude podporován také pravidelný pitný režim. Podle počasí plánujeme připravovat pro děti celý den dostatečné množství studených i teplých nápojů. Plánujeme se samozřejmostí vařit i bezlepkovou i vegetariánskou stravu. Pro tzv. Yoga Retreat akce chystáme i veganská překvapení :-).

IMG 5703v3

 

Sociální zařízení
Pro sezónu 2023 očekáváme ukončení rekonstrukce sprch a toalet v hlavní budově, aby odpovídaly současným potřebám i designu.

 

Hřiště
V rámci zvyšování kvality našeho areálu můžeme nabídnout hřiště na volejbal hned za penzionem, blíže k lesu. Dále je k dispozici travnaté hřiště na fotbal a další travnaté prostory. Každopádně je areál ideální na trénink fyzické kondice či cyklistiku i ve špatném počasí, protože lesní cesty jsou zpevněné a asfaltové, takže je možné běhat a jezdit mnoho a mnoho kilometrů v nadmořské výšce 600m i v dešti.

Dostupnost
40 min z Plzně (po silnici č.19)
70 min z Prahy (dálnice D4, exit Příbram)
90 min z Českých Budějovic (na Písek, silnice č.4)